Nehéz tárgyak emelése
Szállítással foglalkozó vállalkozás számára mindennapok része, hogy túlsúlyos, nehéz tárgyakat kell megmozgatni. Nehéz tárgyak emelése során elengedhetetlen a kiemelt fizikummal rendelkező szakképzett munkaerő, valamint speciális felszerelés. Nehéz tárgyak szállítása tapasztalat mellett egyedi megoldásokat, összeszokott csapatot és kreativitást is kíván. Amennyiben nehéz tárgyak szeretne szállíttatni, vagy helyszínen háthelyezni, keressen minket bizalommal. Nekünk ez a szakterületünk!
Nehéz tárgyak emelése – Hogyan?
Nehéz tárgyak emelése során fontos különbséget tenni az emberi erővel történő emelés és a különféle speciális felszereléssel, eszközökkel történő emelés között. Itt az emelés módszerét a tárgy súlya és a helyszín körülményei határozzák meg. Előfordulhat, hogy bizonyos szűk helyeken nem alkalmazható semmilyen szállító eszköz. Ilyenkor a nehéz tárgy emelését fegyelmezett, összeszokott csapattal lehet csak biztonságosan megvalósítani.
Megfelelő technika nehéz tárgy emelésére
Nehéz tárgyak emelése során egyik legfontosabb a megfelelő technika alkalmazása és saját korlátaink ismerete. Az alábbi pontokat figyelembe véve jelentősen csökkenthetjük a sérülés kockázatát. Amennyiben nem vagyunk biztosak a dolgunkban, mindenképp bízzuk szakemberre a feladatot!
- Alapos felkészülés: Mielőtt belekezdünk, gondoljuk át, hogy mire van szükségünk az adott feladathoz: szükséged van-e plusz emberi segítségre vagy eszközökre (pl. gurulós kocsi, heveder stb.).
- Megfelelő felszerelés: Viseljen megfelelő ruházatot és lábbelit. Nehéz bútorok költöztetését mindenképp zárt cipőben végezzük, lehetőség szerint munkavédelmiben.
- A megfelelő technika: Ügyeljünk arra, hogy a nehéz tárgyat közel hozzuk a testhez. Lehetőleg egyenes háttal végezzük az emelést. A térdet és a csípőt használjuk, ne a derekunkat. A súly közvetlenül a testünk előtt legyen.
- Segédeszközök használata: Ha lehetséges, használjunk segédeszközöket, így jelentősen csökkenthetjük testünk terhelését. Segédeszköz lehet pl. molnárkocsi, heveder vagy akár egy talicska is.
- Munkafolyamat tervezése: Nagyobb volumenű munka esetén tervezzük meg a munkafolyamatot. Minimalizáljuk a gyakori emeléseket és a távhordást. Tartsunk szünetet, amikor csak szükséges
- Pihenés és szünetek: Ne felejtsünk el szüneteket tartani, ha huzamosabb ideig cipelünk nehéz tárgyat.. Az időnkénti pihenés lehetőséget ad a testnek a regenerálódásra.
- Segítség kérés: Nehéz tárgyak emelése vveszélyes lehet, lehetőség szerint kérjünk segítséget egy másik embertől. Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, hívjunk szakembert
- Edzés: A rendszeres testmozgás és erősítő gyakorlatok ozzászoktatják és megerősítik testünket a fizikai munkához, így csökkenthetjük a sérülések kockázatát.
- Figyeljük a testünk jelzéseit: Amennyiben fájdalmat vagy húzódó érzést tapasztalunk, azonnak szüneteltessük a munkát és tartsunk szünetet. Ha a fájdalom nem enyhül, semmiképp ne folytassuk!
- Légzés kontroll: Nehéz tárgyak emelése és cipekedés közben egyenletesen mélyeket lélegezzünk Ez segíthet stabilizálni a testet.
- Saját korlátaink ismerete: Ne próbáljuk olyat súlyokat emelni, ami meghaladja a képességeinket. Ha többen végezzük a munkát, legyünk tisztában a segítőnk korlátaival is!
A nehéz tárgyak emelése során kulcsfontosságú a megfelelő technika alkalmazása és a gyakorlat. Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, hívjunk szakembereket, akiknek a nehéz tárgyak szállítása a szakterülete. Biztos, hogy olcsóbban fogjuk megúszni, mint a sérüléssel járó akár több hónapos kiesésünk a munkából.
Minden esetben bízzuk szakemberre a feladatot!
Vállalkozásunk nehéz tárgyak emelésére, mozgatására és szállítására szakosodott. Nehéz tárgyak emelése mindennapi rutin feladat a munkánk során. Munkatársaink több éve összeszokott csapatot alkotnak, ami elengedthetetlen a nehéz szállítási feladatok elvégzéséhez.
Nehéz tárgyak emelése – Milyen megoldást válasszunk?
Nehéz tárgyak emelése során alapvetően a mozgatáshoz használt megoldások szerint teszünk különbséget
Kézi erő, heveder stb…
Nehéz tárgyak emelése kézi erővel nehezebb bútorok mozgatásánál és könnyebb berendezési tárgyaknál jöhet szóba. Ilyenkor kettő, vagy több ember végzi a nehéz tárgyak emelését. Elengedhetetlen, hogy az emelést végző személyek jól tudjanak csapatban működni, és a fizikumuk hasonló legyen.
Hidraulikus emelő, görgő stb…
Nagyobb súlyok mozgatásánál már elengedhetetlen a speciális nehézgép szállító felszerelés. Ilyen feladatok elvégzését mindenképp bízza szakemberre. Ezeknek a felszereléseknek a használata odafigyelést és nagy gyakorlatot kíván!
Árajánlat kérése
Árajánlat kéréssel kapcsolatban elérhet minket email-ben és telefonon!
vagy
Kapcsolati ürlapunk kitöltése után a legrövidebb időn belül árajánlatot küldünk az Ön által megadott elérhetőségre.